27. srpnja 2024.
Spread the love

Ekipa Slobode iz Tuzle je na Stadionu “Tušanj” savladala ekipu Simm Baua rezultatom 3:1 u posljednjoj utakmici ove sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Još od prošlog kola bilo je poznato da će FK Sloboda naredne sezone igrati u WWin ligi Bosne i Hercegovine.

Tribine “Tušnja” su bile poprilično dobro ispunjene, a nekoliko hiljada navijača je, uz dobru atmosferu, ispratilo i još jednu dobru partiju Slobode.

Sloboda je u 14. minuti stigla do vodstva. Dilaver je postigao gol za prednost domaće ekipe.

Sredinom prvog poluvremena velika bakljada domaćih navijača.

Kalesić je pogodio u završnici prvog poluvremena i tako doveo Slobodu do vodstva od 2:0.

Uspjeli su gosti smanjiti na 2:1 u 73. minuti nakon što je Vladić uz dosta sreće matirao Muminovića.

Samo minut kasnije postavljen je konačan rezultat od 3:1, a strijelac gola bio je Komazec, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje na tribinama.

Uoči utakmice su dodijeljene i nagrade najboljim pojedincima ove sezone u organizaciji Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine i My TV, a čak dvojica su članovi Sobode. Dino Kalesić je proglašen za najboljeg igrača, a nagradu “Future star” je dobio Nermin Mujkić.