Real nakon preokreta pobijedio Barcelonu 3:2 i riješio sve dileme oko prvaka

Spread the love

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Barcelonu u velikom El Klasiku odigranom u 32. kolu La Lige s 3:2 i tako došli na korak do titule.

Bila je ovo sjajna utakmica puna uzbuđenja, kako nas je El Klasiko i navikao. Zabava je krenula već u 6. minuti kada je Andreas Kristensen (Christensen) pogodio nakon velike greške Realovog golmana Andrija Lunjina (Andriy Lunin).

Međutim, radost gostiju nije dugo trajala. Lukas Vaskez (Lucas Vasquez) je izborio penal koji je u gol pretvorio Vinisijus Žunior (Vinicius Junior) u 18. minuti.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a Barcelona je u drugom ponovo povela. Igrao se 69. minut kada je rezervista Femine Lopez odbitak Lunjina pospremio u mrežu.

Vaskez je bio jedan od junaka Reala, pa je u 73., nakon što je ranije izborio penal, sam pogodio nakon sjajne asistencije Vinisijusa.

I onda veliki preokret koji je Realu donio Džud Belingem (Jude Bellingham) nakon asistencije Vaskeza.

Real sada ima 11 bodova više od Barcelone, šest kola prije kraja i smiješi mu se 36. naslov prvaka Španije.