Sjajna partija Muse, vodio Real do nove pobjede

Spread the love

Košarkaši Real Madrida pobjedili su večeras ekipu Maccabija iz Tel Aviva, a sjajnu partiju pružio je naš Džanan Musa.

Od početka je Kraljevski klub kontrolisao utakmicu i sve vrijeme je vodio, ali u finišu je doveo u pitanje svoj trijumf.

Nakon prve dionice je španski klub vodio 29:18, Maccabi je uspio da se vrati u drugoj, ali ne i da potpuno istopi prednost Madriđana.

U drugom poluvremenu je Ponos Izraela održavao priključak i uspio da bude u utakmici do samog kraja, a na minut prije završetka prilazi na samo -2 (100:98).

U narednom napadu pogađa Poirier, a potom Musa ide na liniju slobodnih bacanja i pogađa oba puta za 104:98. Uslijedila je trojka gostiju koji uzvraćaju, ali na kraju Real slavi trijumf 106:101.

Džanan Musa je bio najefikasniji u timu Reala s 19 poena, a tome je pridodao 3 asistencije i skok. Iz igre je šutirao 4/6, a s linije slobodnih bacanja 11/12.