SP U KATARU: Njemačka se vraća kući poslije grupne faze, Japan bolji od Španije

Spread the love

Fudbaleri Japana savladali su reprezentaciju Španije u trećem kolu grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Španjolci u poveli golom Alvara Morate u 11. minuti utakmice. Međutim, u drugom poluvremenu Japan preokreće utakmicu, te golovima Doana i Tanake dolazi do prvog mjesta u skupini.

Reprezentacija Njemačke je upisala “pirovu” pobjedu protiv Kostarike, jer su drugo SP zaredom ostali bez plasmana u “knock-out” fazu. Njemačka je došla u vodstvo pogotkom  Sergea Gnabryja, te sa rezultatom 1:0 otišla na poluvrijeme. U nastavku dolazi do preokreta, te golovima Tejede i autogolom Neuera, Kostarika dolazi na drugu poziciju bar na trenutak. Njemačka do kraja utakmice preokreće rezultat, ali ponovo nakon gruone faze završava Svjetsko prvenstvo.

U narednom krugu Japan igra sa Hrvatskom, dok će Španija odmjeriti snage sa Marokom.