Velika pobjeda Slobode: Tuzlaci gledaju prema evropskom proljeću

Spread the love

Prva utakmica ova dva kluba odigran je večeras u Mejdanu, a Sloboda je slavila rezultatom 34:25 i ima veliki devet golova razlike pred revanš.

Prvo poluvrijeme Sloboda je slabo počela i igrala u grču što gosti koriste i do kraja poluvremena imali su 15:17 prednost.

U drugom poluvremenu kao da je izašla druga ekipa Slobode.

Naš predstavnik je igrao vrhunski i u napadu i u odbrani što je rezultiralo sjajnim trijumfom na kraju utakmice.

Prema statistici najefikasniji u redovima Slobode bio je Mario Pavlak sa sedam golova, šest je postigao i Marino Gabrieri. Goran Anđelić je na golu skupio 15 odbrana. Kod turske ekipa raspucan je bio Ozan Erdogan sa sedam postignutih pogodaka.

Dodajmo da je utakmica odigrana u sjajnoj atmosferi u tuzlanskom Mejdanu, a revanš meč na rasporedu je naredne nedjelje u Turskoj.

Vjerujemo da će Sloboda izboriti plasman u osminu finala EHF Euroepan kupa i samim tim evropsko proljeće što bi bio sjajan rezultat ne samo za Slobodu nego i bh. rukomet.