Jesenji prvak stanuje u Tuzli: Sloboda odnijela velika tri boda sa gostovanja u Maglaju!

Spread the love

Sloboda je danas slavila 2:1 protiv BFK Simm Bau u Maglaju, osvojivši tako jesenju titulu.

Utakmica je bila posebno važna za gostujući tim jer je  ekipe Stupčanice bukvalno “puhala” je za vrat ekipi Slobode na tabeli.

Sloboda je povela već u osmoj minuti preko Delića, koji je glavom pogodio nakon ubačaja Ćivića. Domaći su pokušavali do kraja prvog dijela, ali njihovi napadi su bili jalovi, često s dugim loptama koje je gostujuća odbrana bez problema čistila ispred svog gola.

Početak drugog dijela donio je sjajnu priliku za Slobodu, no golman Hodžić je sjajno obranio.

U 61. minuti, gosti su odigrali sjajnu kontru,  Kenan Delić je sjajnim dodavanjem pronašao Kurtalića a ovom je ostao lakši dio posla da samo ubaci loptu u mrežu-

U samom finišu utakmice, Karišik je uspio pogoditi mrežu Slobode, ali to je bilo to što se tiče domaćeg sastava.

Sloboda je zadržala prednost  na tabeli u odnosnu na Stupčanicu, te tako bez obzira kako se sutrašnji susret između Gornjeg Rahića i Stupčanice završio, proslavlja jesenju titulu prvaka Prve lige FBIH.