Sloboda izborila plasman u osminu finala EHF Europa kupa

Spread the love

Još jedan veliki rezultat rukometnih bh. klubova, ovaj put sjajne vijesti nam dolaze iz Turske i možemo biti ponosno na ovu evropsku sezonu kada su u pitanju naši predstavnici.

Rukometaši tuzlanske Slobode su u revanš duelu trećeg kola EHF Europa Kupa poraženi od Spor Tota rezultatom 28:27.

Obzirom na trijumf u prvom meču 34:25, Tuzlaci su tako odbranili prednost i plasirali se u osminu finala EHF Europa kupa.

Nastavljena je tako sjajna evropska sezona za bh. klubove jer je i Vogošća jučer izborila plasman u osminu finala.

Dakle, nakon dugo vremena Bosna i Hercegovina će imati dva kluba koja će prezimiti u Evropi što je ogroman uspjeh i korak naprijed za naš klupski rukomet.

U današnjem revanš duelu, turska ekipa je sjajno igrala prvo poluvrijeme i dobila 17:12.

U nastavku budi se Sloboda i fenomenalnom igrom u drugom poluvremenu nisu dozvolili Turcima preokret i stizanje rezultata.

Kod Slobode najefikasniji je bio Marino Gabrieri sa devet postignutih golova, dok je kod Spor Tota raspoložen bio Ozgur Sarak sa sedam golova.